witamy serdecznie

O nas w kilku słowach

Nazywamy się SUNTEC Fotowoltaika na balkonie i jesteśmy innowacyjną firmą z siedzibą w Warszawie oferującą swoim Klientom instalacje fotowoltaiczne dla domu umożliwiające, których zaletą jest możliwość montażu na balustradzie balkonowej i wpięcia bezpośrednio do gniazdka elektrycznego w mieszkaniu. Nasze usługi realizujemy na terenie całego kraju, a oferowane przez nas instalacje fotowoltaiczne podłączane są bezpośrednio do gniazdka elektrycznego, bez ingerencji w instalację elektryczną mieszkania oraz bez potrzeby kucia ścian i prowadzenia przewodów do głównego licznika. Nasze instalacje wyposażone są w dedykowany system montażowy, który wykonany został z aluminium i stali nierdzewnej i po przeprowadzonym audycie certyfikacyjnym uzyskał akredytację od firmy TÜV Rheinland potwierdzającą pełną zgodność z wymaganiami budowlanych pod konstrukcję fotowoltaiczną zgodnie z PN EN 1090-1,2:2012. Dzięki najwyższym standardom jakościowym nasz system montażowy w solidny, bezpieczny i estetyczny sposób mocuje moduły fotowoltaiczne do balustrady balkonu, co potwierdza jego wysokie walory użytkowe i jest bardzo doceniane przez naszych Klientów.

Tworzymy z pasją

Prezentacja naszej firmy

Od  czasu rozpoczęcia naszej działalności zainstalowaliśmy wiele systemów energii słonecznej na balkonach w całym kraju, dzięki czemu instalacje naszych Klientów wyprodukowały wiele megawatów czystej energii. Nasi Klienci doceniają nasze zaangażowanie, profesjonalizm i doświadczenie i z powodzeniem wykorzystują energię słoneczną w swojej pracy i życiu.

Odtwórz wideo
jolanta wyszynska
jolanta wyszynska
2023-10-24
Wyjątkowy serwis i oferta. Dzisiaj już wiem na czym polega mała instalacja fotowoltaiczna , jaka jest jej przyszłość ! To zasługa firmy Suntec która sprawnie zainstalowała dostosowaną do indywidualnych potrzeb fotowoltaikę , pomogła przy zgłoszeniu do operatora energii i ubieganiu się o dofinansowanie. Nie widziałam nic o mozliwościach zaczynając współpracę. Wszytsko sprawnie, miło, jasno i klarownie nawet dla kompletnego laika . Zdecydowanie Polecam !!!!
Darek Gasiorowski
Darek Gasiorowski
2023-09-15
Wszystko w 100% zgodnie z ustaleniami, instalacja wykonana w sposób perfekcyjny, sprawny, idealny. Każdemu polecam. Panowie mają olbrzymią wiedzę i doświadczenie ws. Fotowoltaiki.
Paweł K
Paweł K
2023-08-19
Firma Suntec jest bardzo rzetelną firmą. Zakładała u mnie fotowoltaikę na balkonie. Kontakt od pierwszej rozmowy był bardzo dobry,dostałem odpowiedzi na wszystkie pytania. Sam montaż instalacji przebiegał sprawnie.Pan Grzegorz załatwił wszystkie formalności związane z wymianą licznika.Jak wystąpiły zakłócenia w pracy paneli , Pan Grzegorz reagował natychmiast. POLECAM WSZYSTKIM FIRMĘ SUNTEC.
Guz Wojciech
Guz Wojciech
2023-04-20
Przez kilka miesięcy szukaliśmy firmy mogącej zainstalować panele fotowoltaiczne na balkonie ( dwa panele po ok 500kWp każdy, balkon o długości 4,5m ). Mimo wielu telefonicznych obietnic nikt się nie zgłaszał w celu dokonania pomiarów miejsca instalacji oraz przedstawienia warunków finansowych. Dopiero kontakt z przedstawicielem/właścicielem firmy SUNTEC p. Grzegorzem przyniósł oczekiwany efekt. Pierwsze spotkanie było bardzo merytoryczne, rzetelne bez zbędnego koloryzowania rzeczywistości. Montaż odbył się w uzgodnionym terminie szybko, czysto i sprawnie chociaż warunki pogodowe były nie najlepsze ( mżawka i zimno ). Firma załatwiła wszystkie formalności w dostawcą energii. A my cieszymy się „ darmowym” prądem którego część konsumujemy a niemałą nadwyżkę „sprzedajemy” PGE.
Alina Grobelna
Alina Grobelna
2023-04-17
Firma zasługująca na miano RZETELNEJ. Realizacja fotowoltaiki balkonowej w 100% zgodna z wcześniejszymi ustaleniami z klientem. Terminowość, słowność oraz estetyka wykonania na najwyższym poziomie. Ewidentni profesjonaliści 🙂
Krzysztof
Krzysztof
2023-04-16
Polecam firmę Suntec Fotowoltaika. Wszytko pod kierunkiem Pana Grzegorza dobrane zostało i wykonane profesjonalnie a główne elementy składowe pochodzą z renomowanych firm. Po trzech (zimowych) miesiącach eksploatacji (z kiepską pogodą w tym roku) instalacja osiągnęła maksymalne założone parametry. Jednakże ile faktycznie wyprodukuje energii elektrycznej zależy od słońca a dokładniej jak największej ilości dni słonecznych. I jeszcze jedna ważna uwaga – to jest pasja z jaką podchodzi Pan Grzegorz do realizacji zamówienia. Czego życzyłbym wszystkim firmom przynajmniej z tej branży,,,,
Norbert Piczak
Norbert Piczak
2022-10-22
Firma Suntec oferuje idealne rozwiązania w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznej na balustradzie balkonowej. Projekt i wykonanie jest na najwyższym poziomie. Doradztwo i fachowość to wizytówka firmy. Klient na każdym etapie realizacji zamówienia czuje się zaopiekowany. Cała instalacja prezentuje się doskonale i co najważniejsze przynosi realne zyski. Polecam skorzystanie z usług tej firmy bo naprawdę warto, a dla przyszłych klientów „Szczytowych mocy i słońca w nocy”.
Mateusz Piątek
Mateusz Piątek
2022-10-12
Z czystym sumieniem polecam usługi firmy SUNTEC. Od samego początku, aż po realizację, pełne zaangażowanie firmy, kontakt praktycznie o każdej porze dnia i nocy. Pan Grzegorz (jako że to właśnie z Nim miałem kontakt) od samego początku, potrafi odpowiedzieć na każde pytanie, oraz rozwiać wszelkie wątpliwości. Instalacja jest estetyczna, a przede wszystkim, bezpieczna dla całego osiedla. Powtórzę, pełen profesjonalizm, zaangażowanie, i sumienność wykonywanych prac względem klienta, to wizytówka tej firmy.

czym się zajmujemy

Suntec

Wybierając ofertę Suntec Fotowoltaika na balkonie wnosisz swój wkład w ekologię i życie na Ziemi! To również pozytywnie wpłynie na Twoje życie!

Najczęściej zadawane pytania

FAQ

Suntec dostarcza swoim Klientom profesjonalne rozwiązania i system dedykowany do montażu instalacji fotowoltaicznej na balustradzie balkonu. 

Firma Suntec Fotowoltaika na balkonie oferuje kompleksowe usługi, które obejmują projektowanie, montaż oraz serwisowanie instalacji fotowoltaicznych zamontowanych na balkonie lub na elewacji budynku. Nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniego rozwiązania, dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta oraz warunków technicznych balkonu. Projektujemy instalacje fotowoltaiczne na balkonie, uwzględniając indywidualne potrzeby Klienta, kwestie związane z bezpieczeństwem, zapewnienie wysokiego poziomu estetyki oraz optymalną konfigurację paneli. Nasza oferta obejmuje również pełen zakres prac montażowych, włącznie z przygotowaniem analizy przedwykonawczej, instalacją paneli fotowoltaicznych oraz podłączeniem instalacji do sieci elektrycznej oraz wsparcie w przygotowaniu wymaganej dokumentacji. Oferujemy również serwisowanie instalacji, w tym kontrolę jej stanu technicznego, wymianę uszkodzonych elementów oraz regularne przeglądy, dzięki czemu Klienci mogą cieszyć się bezawaryjnym działaniem swojej instalacji fotowoltaicznej na balkonie przez wiele lat.

Instalacja fotowoltaiczna zamontowana na balkonie jest jak najbardziej efektywna. W rzeczywistości, panel fotowoltaiczny zamontowany na balkonie jest bardziej narażony na promieniowanie słoneczne, co pozytywnie wpływa na produkcję energii elektrycznej w porównaniu z panelami zamontowanymi na dachu. Ponadto, dzięki naszemu systemowi montażowemu panel fotowoltaiczny zamontowany na balkonie jest zazwyczaj  ustawiony pod większym kątem (około 60 stopni), co oznacza, że panele otrzymują więcej światła słonecznego w godzinach porannych i wieczornych oraz w okresie jesienno-zimowo-wiosennym. To wszystko sprawia, że panele fotowoltaiczne zamontowane na balkonie są bardzo efektywne w produkcji energii elektrycznej.

Aby przygotować się do montażu instalacji fotowoltaicznej na balkonie, Klient powinien przede wszystkim wykonać kilka kroków:

  1. Zmierzyć powierzchnię swojego balkonu – to pomoże w wyborze odpowiedniej konfiguracji paneli fotowoltaicznych, która będzie odpowiadać jego indywidualnym potrzebom.
  2. Przygotować swoje rachunki za prąd – to pozwoli ocenić, jak dużo energii elektrycznej zużywa się w domu, co z kolei pomoże w określeniu odpowiedniej wielkości instalacji fotowoltaicznej.
  3. Skontaktować się z firmą Suntec Fotowoltaika na balkonie (wypełniając dostępny na stronie formularz kontaktowy lub pisząc na adres e-mail: biuro@suntec.com.pl) – nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniego rozwiązania, dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta oraz warunków technicznych balkonu.
  4. Uzyskać pozwolenie od Zarządcy spółdzielni lub wspólnoty zarządzającej budynkiem, w którym znajduje się mieszkanie Klienta na montaż instalacji fotowoltaicznej na balkonie lub na elewacji.
  5. Zadbać o odpowiednie zabezpieczenie balkonu – przed rozpoczęciem prac montażowych należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie balkonu, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas prac. Konieczne jest upewnienie się, że balkon jest stabilny i że nie ma zagrożenia wypadnięcia lub uszkodzenia podczas prac montażowych. Zaleca się również, aby przed przystąpieniem do prac montażowych usunąć z balkonu wszelkie przedmioty i meble, które mogą przeszkadzać w prowadzeniu prac.

Po wykonaniu tych kroków, Klient będzie mógł cieszyć się swoją nową instalacją fotowoltaiczną na balkonie i korzystać z jej korzyści w postaci oszczędności na rachunkach za prąd oraz niezależności energetycznej.

Firma Suntec Fotowoltaika na balkonie oferuje konkurencyjne ceny oraz wysoką jakość usług, co sprawia, że jest to bardzo atrakcyjna oferta dla klientów poszukujących sposobu na zaoszczędzenie na rachunkach za prąd i uzyskanie niezależności energetycznej.

Energia odnawialna to krok w przyszłość, który można zrealizować wraz z firmą Suntec Fotowoltaika na balkonie. Dzięki naszej ofercie kompleksowych usług fotowoltaicznych na balkonie, nasi Klienci mogą cieszyć się korzyściami wynikającymi z wykorzystania energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej. To nie tylko oszczędność na rachunkach za prąd, ale także niezależność energetyczna oraz dbałość o środowisko naturalne poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla. Nasze rozwiązania są dopasowane do indywidualnych potrzeb Klienta i charakterystyki balkonu, co pozwala na efektywne wykorzystanie powierzchni oraz maksymalną produkcję energii elektrycznej. Wspólnie z firmą Suntec Fotowoltaika na balkonie, Klienci mogą wkroczyć w przyszłość, korzystając z ekologicznych źródeł energii i zwiększając swoją niezależność energetyczną.

Nano-PV_Solar_Balkon_08.jpg

Polecam firmę Suntec Fotowoltaika. Wszytko pod kierunkiem Pana Grzegorza dobrane zostało i wykonane profesjonalnie a główne elementy składowe pochodzą z renomowanych firm. Po trzech (zimowych) miesiącach eksploatacji (z kiepską pogodą w tym roku) instalacja osiągnęła maksymalne założone parametry. Jednakże ile faktycznie wyprodukuje energii elektrycznej zależy od słońca a dokładniej jak największej ilości dni słonecznych. I jeszcze jedna ważna uwaga – to jest pasja z jaką podchodzi Pan Grzegorz do realizacji zamówienia. Czego życzyłbym wszystkim firmom przynajmniej z tej branży.

Krzysztof

z Sulejówka

20221019_145629_s.jpg

Firma Suntec oferuje idealne rozwiązania w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznej na balustradzie balkonowej. Projekt i wykonanie jest na najwyższym poziomie. Doradztwo i fachowość to wizytówka firmy. Klient na każdym etapie realizacji zamówienia czuje się zaopiekowany. Cała instalacja prezentuje się doskonale i co najważniejsze przynosi realne zyski. Polecam skorzystanie z usług tej firmy bo naprawdę warto, a dla przyszłych klientów “Szczytowych mocy i słońca w nocy”.

Norbert

z Ciechanowa

Nano-PV_Solar_Balkon_03.webp

Z czystym sumieniem polecam usługi firmy SUNTEC. Od samego początku, aż po realizację, pełne zaangażowanie firmy, kontakt praktycznie o każdej porze dnia i nocy. Pan Grzegorz (jako że to właśnie z Nim miałem kontakt) od samego początku, potrafi odpowiedzieć na każde pytanie, oraz rozwiać wszelkie wątpliwości. Instalacja jest estetyczna, a przede wszystkim, bezpieczna dla całego osiedla. Powtórzę, pełen profesjonalizm, zaangażowanie, i sumienność wykonywanych prac względem klienta, to wizytówka tej firmy.

Mateusz

z Oleśnicy

Solar-Balkon-Warszawa.jpg

 

Polecam Firmę. Pełen profesjonalizm od początku do samego końca. Podpisanie umowy bardzo szybko i rzeczowo. Montaż sprawnie szybko. Bardzo wysoko jakość montażu. Polecam Firmę.

Maciej

z Warszawy

Solar-Balkon-Zambrow.jpg

Wszystko wykonane profesjonalnie i estetycznie. Kontakt z firmą telefoniczny i mailowy bardzo dobry. Pomoc i wszelkie zapytania z natychmiastową odpowiedzią. Polecam firmę za profesjonalizm i bardzo życzliwe podejście do klienta. Pozdrawiam Bogdan.

Bogdan

z Zambrowa

Solar-Balkon-Zambrow-1.jpg

 

Firma zasługująca na miano RZETELNEJ. Realizacja fotowoltaiki balkonowej w 100% zgodna z wcześniejszymi ustaleniami z klientem. Terminowość, słowność oraz estetyka wykonania na najwyższym poziomie. Ewidentni profesjonaliści 🙂

Alina

ze Środy Wielkopolskiej

Solar_Balcony_16.jpg

Przez kilka miesięcy szukaliśmy firmy mogącej zainstalować panele fotowoltaiczne na balkonie. Mimo wielu telefonicznych obietnic nikt się nie zgłaszał w celu dokonania pomiarów miejsca instalacji oraz przedstawienia warunków finansowych. Dopiero kontakt z przedstawicielem firmy SUNTEC p. Grzegorzem przyniósł oczekiwany efekt. Pierwsze spotkanie było bardzo merytoryczne, rzetelne bez zbędnego koloryzowania rzeczywistości. Montaż odbył się w uzgodnionym terminie szybko, czysto i sprawnie chociaż pogoda była nienajlepsza. Firma załatwiła wszystkie formalności z dostawcą energii, a my cieszymy się „darmowym” prądem, którego część konsumujemy, a niemałą nadwyżkę „sprzedajemy” do PGE.

Wojciech

z Warki